Зловживання вітамінами скорочує життя

Зловживання вітамінами скорочує життя
10 Липня 2013
Надлишок вітамінів С і Е негативно впливає на здоров'я людини. 

Зловживання вітамінами С і Е негативно впливає на здоров'я і може навіть скоротити тривалість життя. Як повідомляє The Daily Mail, такого висновку дійшли вчені з Університету Глазго після експериментів на польових мишах. Організм не виробляє і не запасається вітаміном С і поповнює його запаси з їжі чи добавок. Однак вчені встановили, що нормальна добова доза його повинна не перевищувати 40 міліграмів. 

Вітамін Е допомагає підтримувати структуру клітин. Однак його добова доза не повинна перевищувати 4 міліграми для чоловіків, і 3 міліграми – для жінок. В популярних пігулках доза більша в 100 разів. Експеримент на польових мишах показав, що надлишок вітамінів С і Е скорочує тривалість життя. 

Гризунам віком 2 місяці давали великі дози вітамінів. А потім порівнювали їхню тривалість життя із групою мишею, які не приймали ніяких препаратів. Таким чином вчені встановили, що миші на вітамінах живуть на чверть менше. Вчені дійшли висновку, що вітаміни у великих дозах можуть бути токсичними. Дослідники після експерименту радять не приймати їх у пігулкаx і поповнювати запаси в організмі з їжею. 

Нагадаємо, що "кінські" дози вітаміну С спричиняють проблеми із нирками.