Вчені назвали один з найкорисніших продуктів на кожен день

Вчені назвали один з найкорисніших продуктів на кожен день
29 Квітня 2013

Споживаючи щодня протягом місяця по яблуку, можна позбутися шкідливого холестерину, провокуючого проблеми з артеріями. Плід дозволяє на 40% знизити рівень субстанції в крові, що відповідає за склерозування артерій. Це з'ясували вчені з Державного університету Огайо (США).

Дослідники довели, що яблучна дієта сприяє зниженню окислених ліпопротеїнів низької щільності - так званого "поганого" холестерину. Як відомо, він вступає в контакт з вільними радикалами, що сприяє запальним процесам і може викликати пошкодження тканин і склерозування артерій, пише MedikForum.

За словами автора дослідження професора Роберта ДіСільвестро, такий ефект забезпечується за рахунок поліфенолів, які містяться в яблуках. Якщо приймати цей антиоксидант в формі капсул, можна домогтися схожої, але не настільки помітної дії.

"Всього одне яблуко в день за чотири тижні виробляє приголомшливий ефект у справі боротьби з "поганим" холестерином. Приємно відзначити, що ця натуральна яблучна дієта виявилася ефективніше будь-яких інших антиоксидантів, включаючи гострий куркумін, зелений чай і екстракт томатів в справі зниження рівня холестерину" , - зазначив ДіСільвестро.

За словами вченого, коли справа стосується поліфенолу, не всі антиоксиданти рівні. "Ми з'ясували, що екстракт поліфенолу надає певний вплив, але його не можна порівняти з яблучним. А все тому, що в яблуках повно інших компонентів, які також вносять свій внесок у боротьбу з "поганим" холестерином", - підсумував учений.

Дані дослідження опубліковані в журналі Journal of Functional Foods

Джерело:  ifnews.org.ua.