Аспірин чудова профілактика від раку, - американські вчені

Аспірин чудова профілактика від раку, - американські вчені
24 Червня 2013

Аспірин поряд з подібними йому нестероїдними препаратами протизапальної дії запобігають розвитку раку, знижуючи частоти мутацій ДНК, як повідомляють американські вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

У науковому дослідженні тривалістю більше десяти років взяли участь пацієнти різного віку і статі. З метою виявити, як саме аспірин впливає на ракові клітини, дослідники виконали аналіз зразків тканини, взятих у 13 пацієнтів, що знаходилися в передраковому стані (синдром Барретта) в результаті біопсії. Висічення шматочків зміненої через хворобу тканини проводилося кілька разів протягом багаторічного спостереження.

Всі учасники експерименту були розділені на дві групи. Пацієнти першої групи приймали аспірин щодня протягом декількох років, потім переставали. Друга група прийом аспірину почала тільки після заключного обстеження. Таким способом дослідники прагнули відстежити швидкість мутацій ДНК, що відбувалися в тканинах.

Вивчення зразків тканини, взятих на різних етапах, показало уповільнення швидкості розвитку мутацій в період прийому аспірину приблизно в 10 разів. У ракових клітинах накопичення мутацій відбувається набагато швидше, ніж у здорових звичайних клітинах. Тому мутації доходять поступово до того, що зростання пухлини стає неконтрольованим, а самі ракові клітини набувають резистентності до ліків. Сповільнюючи запалення, аспірин уповільнює і мутації ДНК, а значить, не дозволяє раковим клітинам дійти до некерованої стадії. У результаті дослідження мутації у учасників дослідження сповільнилися, і тільки одна людина захворіла на рак. У цього пацієнта мутації у величезних кількостях почали з'являтися ще до прийому аспірину. Як зазначили каліфорнійські учені, при лікуванні онкологічних захворювань тепер необхідно уникнути розвитку небезпечних мутацій, оскільки вони ще сприяють виникненню стійкості ракової пухлини до ліків.

В даний час необхідний ряд додаткових досліджень для того, щоб вивчити зв'язок між нестероїдними протизапальними препаратами, а також частотою мутацій і розвитком раку. З метою розширити свої дослідження вчені планують вивчити і рак легенів.

Дослідження швидкості мутацій ДНК під впливом аспірину, проведене вченими Каліфорнійського університету в Сан-Францоско - перше у своєму роді. Його цінність полягає в багаторічних спостереженнях тривалістю більше 10 років за пацієнтами і зіставленням групи випробовуваних з демографічною картиною синдрому Барретта (захворювання стравоходу). Згідно зі статистичними даними, до цієї хвороби частіше схильні чоловіки європеоїдної раси середнього віку, а також літні люди.

СТИК