Алергія на цвітіння: прояви та лікування

Алергія на цвітіння: прояви та лікування
2 Червня 2013

Багато людей страждають алергіями на їжу, укуси комах і різний запахи, але алергія на цвітіння (тобто на пилок) є найпоширенішим видом реакцій. Згідно статистики, 20% населення планети страждають саме алергією на цвітіння. Квіти, рослини і дерева поширюють пилок, вдихаючи який, ми піддаємося подразнику, що викликає симптоми алергії.

Докладніше про них розповідають фахівці медичної клініки "Велес":

- Так звана "сінна лихоманка": свербіж і очі, що сльозяться, нежить, чхання і першіння в горлі. Симптоми виникають, коли дерева в цвіту, як правило, у весняний період.

- Алергічний риніт: чхання, нежить, свербіж в очах. Ці симптоми не є небезпечними для життя, але можуть доставити вам чимало неприємних хвилин.

- Алергія на цвітіння також може викликати астму або посилити існуючі симптоми.

Медикаментозне лікування

Спеціальні медичні тести допоможуть визначити, на яке саме цвітіння у вас алергія. Ліки, такі як антигістамінні препарати, протинабрякові і кортикостероїди, допомагають зменшити симптоми алергії і доступні в аптеках за рецептом.
 
Довгостроковий результат досягається за допомогою уколів, які є ін'єкціями невеликих кількостей пилку, тому допомагають організму виробляти свого роду імунітет на нього.

Профілактика алергії на цвітіння

- Тримайте вікна щільно закритими під час сезону цвітіння.

- У сезон цвітіння охолоджуйте приміщення не провітрюванням, а кондиціонуванням.

- Тримайте квартиру, свій одяг і домашніх тварин в чистоті, щоб запобігти попаданню пилку.

- Намагайтеся в період цвітіння триматися подалі від зелених насаджень.

Варто також зауважити, що не у всіх є алергії. Деякі люди генетично схильні (у одного або обох батьків є алергія), у той час як інші можуть розвивати алергічні реакції у відповідь на довкілля. Одна теорія, звана "гігієнічна гіпотеза", вважає, що відсутність з дитинства контакту з брудом, пилом, і деякими дитячими інфекціями робить імунну систему гіперчутливою пізніше.

З іншого боку, американські вчені стверджують, що при неодноразовому впливі певних алергенів на організм (таких як пилові кліщі) можуть виникати алергії навіть у генетично не схильних до них людей.

Tochka.net