48 благодійних заходів за пів року: Коломийська мала філармонія передала 100 тисяч гривень для ЗСУ

48 благодійних заходів за пів року: Коломийська мала філармонія передала 100 тисяч гривень для ЗСУ
22 Листопада 2022

Від 8 травня до 22 листопада 2022 року в Коломийській малій філармонії, що на Івано-Франківщині, провели 48 заходів.

Більшу частину грошей, які зібрали на благодійних концертах і виставах, передали на допомогу Збройним силам України.

Про це в інтерв’ю “Суспільному” розповів соліст Національної опери України, художній керівник малої філармонії Микола Губчук.

Артист каже, що за пів року в філармонії виступили Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької та творча майстерня “Театр у кошику” зі Львова, майстерня Лєни Лазовіч із Києва, Київська національна оперета з моновиставою “Френк Сінатра”, симфонічні оркестри Чернівецької та Луганської філармоній.

“Деякі коломияни підходили і казали, що тут за 30 років такого не відбувалося, як сталося за пів року”, — говорить Микола Губчук.

Крім того, у стінах філармонії диригував Курт Шмідт із Відня (Австрія), виступала піаністка Хіномі з Японії.

“Я в захваті від сміливості іноземців, тому що й багато українців покидають країну, а тут іноземці приїхали давати концерти. Ще у Львові їх застала повітряна тривога, і вони одразу відчули атмосферу, в якій ми живемо майже рік”, — розповідає Микола Губчук.

Жоден з артистів за період виступів “не хотів і не говорив про гроші — жодних гонорарів”.

“Ми оплачували дорогу, харчування і кому потрібно було — проживання. Але всі люди розуміють, що ми допомагаємо філармонії. Всі наші концерти були благодійні”, — каже митець.

Левову частину грошей, які вдалося зібрати під час благодійних виступів у малій філармонії, передали на потреби українській армії. Це — 100 тис. грн.